iphone8plus
 

تصاویر ثبت شده یک عکاس حرفه ای با آیفون ۸ پلاس


آیفون 8 محصول جدید شرکت بزرگ اپل که با همان دوربین با سنسور 12 مگاپیکسلی ساخته شده است برخلاف شایعات شرکت اپل رزولوشن دوربین های هر 3 محصول خود را افزایش نداده است ولی به گفته اپل تغییرات بسیار زیادی را در دوربین های آیفون جدید داده است . هنوز مدت زیادی از عرضه آیفون 8 و آیفون ایکس سپری نشده است ولی این گوشی ها مورد بررسی تخصصی برخی افراد و رسانه ها قرار میگیرد و نتایج سریع به اشتراک گذاشته میشود .
آقای آستین مان یک عکاس حرفه ای است که به تازگی سفری به شهر راجستان در کشور هند داشته است , آقای مان در این سفر با آیفون 8 پلاس بیش از صدها عکس مختلف گرفته است و این عکس هارا در وبلاگ شخصی خود به اشتراک گذاشته است . آقای مان این تصاویر را با آیفون 8 پلاسی که از پیش ساخته شده است به ثبت رسانده و برای هر عکس توضیحاتی ارائه کرده و میتوان با دیدن این تصاویر میتوان به ببرسی تخصصی این تصاویر پرداخت.برخی از عکس هایی که با آیفون 8 پلاس به ثبت رسیده آقای مان را بسیار به وجد آورده است و بارها دوربین آیفون 8 را تحسین کرده و دوربین این گوشی را بهتر از دوربین آیفون 7 میداند.آقای مان بیشتر تحت تاثیر عکس برداری در حالت پرتره دوربین آیفون 8 پلاس قرار گرفته است , به گفته ی آقای مان قابلیت Portrait Lighting بسیار قابل تحسین و کارایی بالایی دارد.
به گفته ی آقای مان : نورپردازی در حالت پرتره موجب شده است عکس ها بیش تر طبیعی به نظر بیایند و زندگی طبیعی را به عکس ها انتقال میدهد و حتی میتوان بعد از شات یا همان ثبت عکس میزان روشنایی و نورپردازی را در عکس ها تغییر داد . میتوانید بارها تصاویر را بدون محدودیت ویرایش کنید بدون آنکه تاثیرات منفی را روی تصاویر اعمال کند .ناگفته نماند این نظر را فقط آقای آستین مان ندارد بلکه همه افرادی که حالت پرتره این گوشی را مورد بررسی قرار داده اند مدعی هستند نمیتوان اطمینان 100 درصدی به قابلیت پرتره این گوشی در تمامی زمان ها داشته باشند . وقتی با قابلیت پرتره این گوشی کار میکنند تاثیرات بسیار فوق العاده ای را مشاهده میکنند و این قابل پنهان کردن نیست.
همچنین در عکس برداری پرتره از عکس برداری HDR هم پشتیبانی میشود , که به شما اجازه میدهد جزئیات بیشتری را در محیط هایی که نور کافی وجود دارد تصاویر را ثبت کنید. از دیگر قابلیت های دوربین آیفون 8 پلاس این است که افکت هایی که بر روی عکس برداری در حالت پرتره اعمال شده است را میتوان غیرفعال کرد . با این قابلیت میتوان برای زیباتر کردن عکس و برای بهتر دیده شدن سوژه ی مورد نظر پس زمینه را محو یا تار کنید , با این قابلیت کاربر میتواند پس زمینه ای که تار یا مات شده است را به حالت اصلی برگرداند.
آیفون 8 از همگام سازی آهسته فلش استفاده میکند این قابلیت این امکان را میدهد تا شاتر برای مدت زیادی آهسته شود و بتواند نوربیشتری را از محیط در عکس اعمال کند. این کار باعث میشود عکس های ثبت شده طبیعی تر به نظر برسند و با نور فلش مصنوعی به نظر نرسند.در گوشی های اپل حالت HDR همیشه فعال است و همین باعث میشود محدوده ی گسترده تری در داینامیک تصاویر شاهد باشیم . در حال حاظر در آی او اس 11 تمام تصاویری که ثبت میشوند با فرمت HEIF و تمام فیلم ها با کیفیت با فرمت HEVC در حافظه گوشی ذخیره میشوند , با این کار حجم فایل هایی که ذخیره میشوند تقریبا نصف میشوند.
منبع gsmarena