تسلا رکورد سرعت را شکست


اگر چه بهترین نیست اما همان چیزی را دارد که اکثر رانندگان میخواهند , شرکت تسلا موفق شده با خودروی جدیدش رکورد جدیدی را ثبت کند , رکورد سرعت در FF91 اما تسلا رکورد جدیدی را ثبت کند . S P100D توانسته سرعت 0 تا 97 کیلومتر را در 2.27 ثانیه طی کند. و این رکورد خارق العاده را در گینس ثبت کند.
تسلا توانسته با بروز رسانی هایی که انجام داده سرعت خودروی خود را افزایش داده و رکورد های خوبی را ثبت کند حتی گفته میشود در عمل از خودروهای سوپر اسپرت جهان مانند پورشه ۹۱۸ اسپایدر، مک‌لارن و لافراری بهتر است.
خودروی تسلاP100D میتواند سریع تر از هر خودروی دیگری از حالت سکون به سرعت 48 کیلومتر در ساعت دست یابد.این زمان برای خودرو تسلا از برابر ۰.۸۷ ثانیه است که ۰.۰۵ سریع تر از رکورد پورشه 911 است.تسلا توانسته در زمان های 1.4 ثانیه و 1.7 ثانیه به ترتیب به سرعت های 64 و 80 کیلومتر در ساعت برسد.
تسلا میتواند مسافت 400 متر را در 10.5 ثانیه و با سرعت 201 کیلومتر در ساعت طی کند.این خودرو سیستم عجیبی دارد .چرخ های جلو از یک موتور الکتریکی تامین میشود که قدرت 259 اسب بخاری دارد.درحالی که محور های عقب از قدرت 503 اسب بخاری بهره میبرند.
این خودرو مجهز به خنک کردن موتور و باتری ها است تا عملکرد خوب و بی خطری از خود نمایش دهد .

منبع glassgraden