oled-panel
 

تا سال ۲۰۲۰ محبوبیت پنل اولد از ال سی دی پیشی میگیرد


در سال 2017 گوشی های هوشمندی که تولید شده اند با تغییرات بسیار بزرگ و کوچکی به بازار عرضه شدند که این تغییرات را کاربران به طور مشهودی احساس میکردند . اما سازندگان گوشی های هوشمند تمایل بسیار زیادی برای ساخت گوشی های بدون حاشیه داشتند .حاشیه ها کمتر شدند و سایز صفحه نمایش بزرگتر شد و همین باعث شده است صفحه نمایش این گوشی ها بیشتر از قبل مورد توجه کاربران قرار گیرد. اما این تغییراتی که اعمال شده است سوالی در ذهن کاربران در طی این سال ها ایجاد کرده است که کدام بهتر است ؟ پنل ال سی دی یا پنل اولد؟

در حالی که طی این چند سال کاربران و تولید کنندگان گوشی های هوشمند , پنل های ال سی دی را انتخاب میکردند .شرکت سامسونگ که بزرگترین تولید کننده ی پنل های اولد است توانست علاقه کاربران و سازندگان را به اولد تغییر دهند , سامسونگ این محبویت پنل اولد را به لطف استفاده در گوشی های سری اس و نوت بدست آورد .همچنین سازندگان با توجه به میزان انعطاف پذیری پنل های اولد میتوانند گزینه های بیشتری برای تنوع در محصولاتی که میسازند بدهند , میتوان این تنوع در ساخت با استفاده از پنل های منحنی که در گوشی های سری اج سامسونگ که در این چند سال به کار رفته است مشاهده نمود.

بهتر بگوییم , پنل های اولد رفته رفته محبوبیت بیشتری میان سازندگان و کاربران بدست می آورند و این روندی که طی میشود به نظر نمیرسد که متوقف شود و درحال پیشرفت است.با توجه به گزارشی کهشرکت تحقیقاتی Display Supply Chain Consultants ارائه کرده است , ادعا میکند که پنل های اولد تا سال 2020 از پنل های ال سی دی پی در گوشی های هوشمند پیشی میگیرد.
این موضوع به طور کلی تعجب آور نیست , سازندگان بزرگ تلفن های هوشمند سعی میکنند تا خودشان خط تولید پنل های اولد را داشته باشند و وابسته به رقبای خود نباشند و خودشان پنل های اولد گوشی های خود را بسازند. یکی دیگر از پیش بینی های قابل توجه این است که میزان محبوبیت پنل های اولد خمیده در میان کاربران بیشتر میشود و در بازار تلفن های هوشمند خمیده بیشتر از دیگر پنل ها میشود یا خیر , برای رسیدن به این سوال فقط با گذشت زمان میتوان به جواب رسید . ولی سازندگان باید از پنل های تخت هم میان گوشی های با پنل خمیده را در گوشی هایشان استفاده کنند.
توجه داشته باشید که این تغییرات میتواند برای کاربران سودمند باشد , استفاده از پنل های اولد میتواند در ارائه تصاویر با رنگ های طبیعی تر و واقعی تر و همچنین مصرف باتری کمتر (یه این دلیل که در پنل اولد نمایش رنگ سیاه انرژی مصرف نمیکند) با این حال تولید کنندگانی که به تازگی به عرصه تولید گوشی های هوشمند پیوسته اند کار سختی را برای تولید گوشی های خود با پنل اولد دارند , سامسونگ چندین سال تجربه برای ساخت گوشی های خود با پنل اولد را داراست.

منبع phonearena
 

 
#OLED
#LCD