بهترین تصاویر ثبت شده در world press photo


بعد از انتخاب بهترین تصاویر خبری سال 2016 توسط سازمان world press photo وب سایت اسپانیایی Photolari آمده است اطلاعات جالبی از برندگان عکاسی سال 2016 انتشار کرده است. سازمان World press photo که در سایت خود بهترین تصویر خبری سال 2016 را انتخاب کرد عکس مربوط به ترور سفیر روسیه در ترکیه است.
وب سایت اسپانیایی photolari در گزارشی جالب اطلاعات دوربین هایی را که تصاویر انتخابی را گرفته اند مورد بررسی قرار داده . سازمان world press photo از سال 2011 عکس های خبری را مورد بررسی قرار میدهد و بهترین عکس ها را انتخاب میکند . وب سایت اسپانیایی photolari نموداری از اطلاعات دوربین ها برند و نوع آن ها را که بهترین عکس هارا گرفته اند منتشر کرده است.
در این نمودار میتوانید مشاهده کنید که کدام دوربین با کدام مشخصات نوع و مدل با چندین بار عکس خوب از طرف سازمان world press photo عنوان خوبی را کسب کرده اند.در این نمودار دوربین های شرکت کانن بهترین رتبه را کسب کرده اند , دوربین کانن مدل 5D Mark III توانسته بهترین رتبه را به خود اختصاص بدهد و دوربین های دیگر کانن با مدل های 55DS R و مدل DS توانسته اند رتبه های خوبی را کسب کنند و نشان میدهد که دوربین های شرکت کانن محبوبیت بسیار زیادی میان عکاسان دارند.
این نمودار نشان میدهند که برند Canon و Nikon محبوب ترین دوربین ها میان عکاسان است . شرکت فوجی هم توانسته جا در دل عکاسان باز کند و بسیاری از عکاسان علاقه مند به دوربین های شرکت فوجی هستند.
دوربین های با نوع DSLR توانسته اند با ثبت 88 درصد عکس برداری رکورد دار باشند و در رده بعدی دوربین های با نوع بدون آینه با ثبت 5.5 درصد در رتبه دوم باشند و سایر دوربین ها هم رده های بعدی قرار گرفته اند.
این گزارش نشان میدهد Canon محبوب ترین کمپانی صنعت عکس برداری در دنیاست.
منبع imaging-resource