blackberry-keyone-min
 

بلک بری تا ۲ سال آینده به پایان کار خود می رسد


در حالی که این روزها بازار گوشی های اندروید بسیار گرم است دیگر نام بلک بری در لیست خرید کاربران جایی ندارد ، اما ممکن است کاربران شگفت زده شوند که هنوز برخی از سرویس های این گوشی هوشمند قدیمی همچنان فعالیت دارند . متاسفانه خبر بدی برای استفاده کنندگان از گوشی های بلک بری منتشر شده است ، شرکت بلک بری در روز گذشته اعلام کرده است که برخی از سرویس های این شرکت از جمله فعالیت اپ استور را تا دوسال آینده به طور کامل تعطیل خواهد کرد .

در واقع 2 سال از فروش گوشی بلک بری 10 گذشته است ، این موضوع عجیبی نیست که شرکت بلک بری می خواهد خدمات و فعالیت فروشگاه اپلیکیشن را برای این گوشی به طور کل متوقف کند . شرکت بلک بری در ماه های فوریه و مارس سال 2018 به ترتیب اولین سرویس هایی که زودتر از سایر سرویس ها ازجمله سرویس مبتنی بر سایت BlackBerry Travel و همچنین تماس تصویری Playbook را متوقف می کند . اما بزرگ ترین توقف سرویس بلک بری مربوط می شود به فروشگاه اپلیکیشن بلک بری ، این سرویس در تاریخ 31 دسامبر سال 2019 به کار خود پایان خواهد داد . با متوقف شدن فروشگاه اپلیکیشن بلک بری دیگر گوشی های پاسپورت و کلاسیک نمی توانند اپلیکیشن های مورد نیاز خود را دانلود کنند . در حال حاضر کسانی که از گوشی های بلک بری استفاده می کنند تا زمان متوقف شدن سرویس دانلود اپلیکیشن می توانند مهاجرت خود را به سمت گوشی های با سیستم عامل های اندروید و آی اوس را آغاز کنند .

خوشبختانه شرکت بلک بری در بیانیه ای که منتشر کرده است وعده داده است کسانی که در حال حاضر از دستگاه های BB10 این شرکت استفده میکنند از 2 سال خدمات و پشتیبانی اضافه بهره مند می شوند ، در حالی که برای گوشی های BBOS همان دوسال تا سال 2019 از پشتیبانی بهره مند می شوند .

بلک بری اعلام کرده است کسانی که از گوشی های قدیمی بلک بری استفاده می کنند میتوانند گوشی های مبتنی بر سیستم عامل اندروید گوشی های KeyOne و Motionبلک بری را با تخفیف ویژه ای تهیه کنند . در حال حاضر جزئیات زیادی از اطلاعات فروش این گوشی ها منتشر نشده است .

منبع slashgear