google-home-product-photos-27-min
 

برنامه الکسای آمازون ۱۰ میلیون بار از پلی استور دانلود شده است


موفقیت دستیارصوتی الکسا و اسپیکر اکو آمازون را نمی توان انکار کرد ، یک استوانه ی عجیبی که میتواند موسیقی های خود را پخش کنید و همچنین می تواند سوالاتی را برای شما مطرح کند . هم اکنون این اسپیکر کامل تر از گذشته و از مجموعه ای از چندین دستگاه تشکیل شده است . یک اکوسیستمی که از محصولات هزاران شرکت بطور یکپارچه تشکیل شده است .

اما از آن جا که آمازون به هیچ عنوان آمار دقیق فروش دستگاه های اکو را منتشر نمی کند ، ما مجبور می شویم به آمارهایی که از دیگر شرکت ها و اطلاعات مبهمی که از خود شرکت آمازون منتشر می شود توجه کنیم . به عنوان مثال : از دیگر شرکت ها گزارش شده است آمازون در سال 2016 موفق به فروش 8 الی 10 میلیون دستگه اکو شده است . سپس در سال 2017 آمدند در آمار جدیدی که حاصل از فروش اکو آمازون بدست آمد 20 تا 28 میلیون عنوان شد . اما آمازون اعلام کرد که این میزان فروش میلیونی دستگاه اکو در جمعه سیاه اتفاق افتاد .

برای دست آوردن آمار دقیق فروش دستگاه اکو در فروشگاه اندروید پلی استور تعداد دانلودهای اپلیکیشن الکسا به 10 میلیون رسیده است . طبق گزارشی که از AppBrain بدست آمده است مشخص شده است که از ماه نوامبر سال 2014 تا ماه می سال 2017 تعداد نصب اپلیکیشن الکسا به 5 میلیون رسیده است ، پس از گذشت 7 ماه این تعداد نصب این اپلیکیشن دوبرابر شده است .

این بدان معناست که تعداد کاربرانی که اپلیکیشن الکسا را از اپلیکیشن استور اندروید دانلود کرده اند به 10 میلیون رسیده است . این آمار 10 میلیونی ممکن است هرکاربر یک عدد اکو الکسا داشته باشند و شاید ممکن برخی از کاربران هیچ اکویی نداشته باشند ، اما برای استفاده کامل از اکوی الکسا باید اپلیکیشن را از فروشگاه پلی استور اندروی دانلود کرد تا بتوان حساب کاربری را ایجاد کنید و همچنین بتوان صداهای کاربران را برای این اکو تعریف کرد. همچنین تعداد کاربرانی که از سیستم عامل IOS استفاده می کنند محاسبه شده است ، همچنین ممکن است کسانی که یک اکو الکسا دارند و در کشوری که به طور رسمی از الکسا پشتیبانی نمی شوند و مجبور شدند APK را از منابع موجود دیگر دانلود کنند ۀن ها هم محاسبه شده اند .

در کل این آمارو ارقامی که از فروش اکو الکسا منتشر شده است تعداد فروش دقیق این اسپیکر را مشخص نمی کند ، پیش بینی می شود با پایان سال 2017 فروش این دستگاه در اواخر سال فروش بیشتری داشته باشد. بنابراین با در نظر گرفتن دانلود 10 میلیونی اپلیکیشن الکسا از پلی استور و تعداد دانلود 50 میلیون از سایر فروشگاه های موجود ،این رقم دانلود از رقم دانلود گوگل هوم بسیار پایین تر است . گفته می شود علت فروش این

منبع androidpolice