microsoft
 

با هوش مصنوعی مایکروسافت میتوانید زبان چینی را یادبگیرید


شرکت مایکروسافت در اوایل ماه جاری اعلام کرده بود ، برای کاربرانی که قصد دارند زبان چینی را آموزش ببینند اپلیکیشنی را ارائه خواهد کرد . امروز مایکروسافت اپلیکیشن آموزش زبان چینی را برای سیستم عامل آی او اس (IOS) اپل منتشر کرد . به گفته ی مایکروسافت ، این اپلیکیشن مناسب کسانی است که احساس میکنند وقت خود را در کلاس های آموزش زبان چینی هدر میدهند است . در واقع با این اپلیکیشن شما میتوانید بدون فلش کارت و دیدن فیلم با استفاده از هوش مصنوعی در زمانی به مراتب کمتر زبان چینی را یاد بگیرید .

یانگ شیا ، مدیر مدیر ارشد بخش تحقیق و توسعه مایکروسافت در شهر پکن و قاره آسیا توضیح میدهد : شما فکر میکنید که زبان چینی را میدانید، اما اگر شما یک شخص چینی را ملاقات کنید و بخواهید با آن شخص چینی صحبت کنید قطعا نمیتوانید با آن شخص چینی صحبت کنید چون تمرین ندارید.ما در این اپلیکیشن راهکاری را داریم که با استفاده از تکنولوژی پردازش گفتار و زبان طبیعی این مسئله را حل خواهیم کرد .مایکروسافت عنوان کرده است که این اپلیکیشن به عنوان جایگزین برای معلم زبان نیست ، همواره دانشجویان برای فراگیری زبان چینی به معلم نیاز دارند . درواقع این آموزش به عنوان یک تمرین یا به عنوان یک دستیار معرفی شده است که کاربران میتوانند در خارج از کلاس و در هر محیطی با اپلیکیشن خود گفتگو کنند و در یادگیری زبان بسیار موثر است . این اپلیکیشن با قابلیت نمره دهی و رتبه بندی ارتقا به کاربر را انجام میدهد و انگیزه ی بسیار خوبی را به کاربران انتقال میدهد .

همچنین این اپلیکیشن قابلییت این را دارد که با شنیدن تلفظ کلمات توسط کاربران را درست و غلط بودن آن را تشخیص دهد و اگر کاربر جمله ها و کلمات را درست تلفظ نکرد به عنوان مثال درست آن کلمات را به کاربر در قالب فایل صوتی ارائه میکند و کاربر میتواند اشتباه خود را جبران کند . این اپلیکیشن برای مبتدی ها و سطح های بالاتر توسعه داده شده است و شما نگران این نباشید که نمیتوانید آموزش ببینید ، برای تمام دانش آموزان با هر سطحی مناسب است . شما میتوانید این اپلیکیشن را برای سیستم عامل IOS خود از سایت اپل استور از اینجا دانلود نمایید .

منبع mspoweruser