dims-min
 

اینتل مبلغ کشف حفره های امنیتی پردازنده های خود را افزایش داد


شرکت اینتل بزرگترین تولید کننده پردازنده های کامپیوتری ، اخیرا دچار حفره های امنیتی در محصولات خود شده است . این حفره های امنیتی با نام های Spectre و Meltdown می باشند که اینتل را با نگرانی بسیار بزرگی روبه رو کرده است و ممکن است ارزش و اعتبار اینتل از دست برود . با این حال شرکت اینتل برای رفع این مشکل ایده های جالبی را در نظر گرفته است . اینتل قصد دارد به وسیله ی دیگران و تشویق آن ها به وسیله ی جوایز بتواند آسیب های ناشی از حفره های امنیتی Spectre و Meltdown را بر طرف کند . در حال حاضر این برنامه در دسترس تمامی محققین امنیتی می باشد و تمامی افراد می توانند به طریق داوطلبانه ثبت نام کنند و با کشف حفره های پاداش های ویژه ای را دریافت خواهند کرد .

شرکت اینتل پاداش کشف حفره های امنیتی را افزایش داده است ، در حال حاضر 100 هزار دلار برای پیدا کردن حفره های امنیتی عمومی در نظر گرفته شده است ، اینتل در برنامه ی جدیدی که در 31 دسامبر ارائه داد برای کشف حفره های امنیتی که به ساختار فیزیکی و آسیب پذیری کانال های جانبی می شود مانند آنچه که در حفره امنیتی Spectre وجود دارد ، برای برطرف کردن این مشکل اینتل 250 هزار دلار در نظر گرفته است. اما دلیل تفاوت مبلغ در حل مشکلات امنیتی را پیچیدگی حفره های امنیتی عنوان شده است .بر خلاف بسیاری از حملات نرم افزاری ، پیدا کردن مشکلات و حفره های امنیتی Spectre و Meltdown نیازمند دانش گسترده تر و مهارت بالایی می باشد .

شرکت اینتل به زودی روز برطرف کردن مشکلات امنیتی را عنوان خواهد کرد ، اینتل برای سال 2018 وعده پردازنده های امن را داده است .اما با گذشت زمان نتیجه برنامه های اینتل برای کشف حفره های امنیتی مشخص خواد شد و مشخص نیست اینتل چقدر زمان نیاز دارد تا بتواند مشکلات امنیتی را برطرف کند . اینتل در بیانیه ای اعلام کرده است : با گذشت زمان برنامه های شرکت برای کشف حفره های امنیتی کامل تر از گذشته می شوند .اینتل برای خروج از اننتقادهای تندی که محصولات اینتل را نا امن معرفی کرده اند باید از هر راه ممکنی برای کشف حفره های امنیتی استفاده کند . با این حال اینتل یک رقابتی را برای کشف حفره های امنیتی به راه انداخته است و امیدوار است با این برنامه تمام مشکلات رفع شوند .

منبع engadget