iphone-8-2
 

اپل ۷۰ میلیون پنل OLED را به سامسونگ سفارش داده است


مدتها پیش شایعاتی پخش شده بود که قرار است اپل آیفون بعدی را با صفحه نمایش oled وارد بازار کند , در حال حاظر شرکت سامسونگ بزرگ ترین تولید کننده صفحه نمایش های oled برای گوشی های هوشمند است احتمال میرود صفحه نمایش های oled شرکت اپل را تولید کند.
در مورد میزان سفارش شرکت اپل از سامسونگ شایعاتی منتشر شده بود , در سال گذشته شایعه شده بود که شرکت اپل 100 میلیون پنل 5.5 اینچی oled را برای سال 2017 به سامسونگ سفارش داده است , دو ماه قبل نیز شایعاتی منتشر شده بود که حاکی از آن بود هر دو شرکت اپل و سامسونگ به توافق ساخت پنل های oled به ارزش 4.3 میلیارد دلاری برای 60 میلیون پنل رسیده اند و احتمال میرفت که این شرکت سفارش خود را به 100 میلیون نیز برساند.
اما سایت معتبر Nikkei Asian Review گزارشی را ارائه داده است که شرکت اپل 70 میلیون پنل را برای آیفون بعدی در سال 2017 به سامسونگ سفارش داده است. آقای David Hsieh مدیر ارشد سازمان تحقیقاتی ISH اعلام کرده است که سفارش 70 میلیون پنل OLED فقط برای مرحله اول تولید است. که برای مرحله بعد تولید این تعداد سفارش به 95 میلیون نیز میرسد و احتمال تقاضای بیشتر هم پیش بینی میشود.
میزان سفارش پنل iled هرچقدر که باشد شرکت سامسونگ در طرفی دیگر این ماجرا ایستاده است . ناگفته نماند که شرکت سامسونگ در این حوزه جایگاه بسیار مهمی در بازار جهانی دارد , و سامسونگ بسیار سریع امکانات خود را در این زمینه افزایش داد و این خیلی خوب است. به هر حال اگر شرکت اپل بخواهد از پنل oled در ساخت گوشی های خود استفاده کند باید سراغ رقیب دیرینه اش برود .
رقیبی که بارها و بارها از همدیگر شکایت کرده اند. با این حال هنوز هیچ یک از دو شرکت سامسونگ و اپل این شایعات را تائید نمیکنند.
منبع sammobile