اپل گوشی های معیوبش را جمع آوری میکند


خبرهای زیادی از سرتاسر دنیا به گوش میرسد که هاکی از خراب بودن گوشی های اپل مدل 6s را میدهند.تمام کاربران اپل که گوشی 6S را خریداری کرده اند را دچار نگرانی کرده است , این خرابی منجر به انفجار این گوشی ها میشود .
در اواخر ماه نوامبر شرکت اپل گزارشی ارائه کرد که تمام گوشی های 6s خراب نیستند فقط در چند منطقه در دنیا این گوشیها دچار خرابی در ساخت هستند .شرکت اپل دست به کار شده است تا این عیب را برطرف کند اول از همه میخواهد گوشی هایی که در کشور امارات متحده عربی توزیع شده را جمع آوری کند .
شرکت اپل قصد دارد 88700 عدد 6s که در ماه های شهریور تا مهر 94 تولید شده بود را جمع آوری خواهد کرد , این جمع آوری بالغ بر 7 میلیون دلار هزینه دارد , تمام این گوشی ها در کشور چین ساخته شده است.
اپل سامانه ای در سایت خود راه اندازی خواهد کرد که کاربران با مراجعه به سایت و با وارد کردن شماره سریال گوشی میتوان فهمید که آیا گوشی باید تعویض شود یا خیر البته این طرح روی یک سری از گوشی های خاص با سریال نامبرهای مشخص است.
اپل قصد دارد باتری های این گوشی هارا تعویض کند و گوشی سالم دست کاربران بدهد . خوشبختانه فعلا در ایران خبر خرابی و یا انفجار گوشی های اپل را نشنیدیم اما بهتر است در ایران هم در سایت اپل چک شود.