apple-ios-11-release-date
 

اپل نسخه جدید iOS را برای آیفون و آی پاد را منتشر کرد


شرکت اپل امروز نسخه جدید سیستم عامل iOS 11 را منتشر کرد , هم اکنون این سیستم عامل برای دانلود در دسترس است و کاربران محصولات اپل میتوانند دانلود و نصب کنند. مدیر عامل شرکت اپل امروز در کنفرانس خبری که در سالن همایش های اپل است عنوان کرد , iOS 11 بصورت رسمی منتشر میشود و برای دانلود این نسخه کاربران میتوانید به وسیله دستگاه خود از مسیر Setting>General>Software>Update مراجعه و آپدیت جدید را دریافت کنند.
اپل با انتشار مطلبی در وب‌سایت خود در رابطه با iOS 11 در این خصوص چنین اظهار نظر کرده است:
چندین قابلیت جدید در سیستم عامل iOS 11 اضافه شده است که در این آپدیت بسیار قابل توجه خواهد بود . یکی از قابلیت های مهم این آپدیت پشتیبانی از واقعیت مجازی در این سیستم عامل است که این قابلیت میتواند در اختیار صدها میلیون دستگاهی که از سیستم عامل iOS استفاده میکنند نصب شود . همچنین در این آپدیت قابلیت های عکس برداری در گوشی های آیفون بهبود داده شده است که با این آپدیت تصاویری که ثبت میشوند کیفیت مطلوب تری خواهند داشت . دستیار صوتی سیری هم عملکرد خوبی پیدا کرده است و فروشگاه مجازی اپل هم طراحی جدیدی داده شده است و محصولات از قبل راحت تر جست و جو میشوند.
شرکت اپل مهم ترین تغییرات iOS 11 را منتشر کرده است که در ادامه قابل مشاهده است.
قسمت Control Center در سیستم عامل iOS 11 تغییرات زیادی پیدا کرده است که وقتی کاربران با انگشت خود این قسمت را به بالا بکشند میتوانند تنظیمات بیشتری را در این قسمت مشاهده کنند و میتوان این قسمت را بر اساس سلیقه خود تغییر داد.
صدای دستیار صوتی سیری هم بهبود داده شده است و همچنین سیری میتواند زبان های دیگر کشور ها را اعم از چینی , اسپانیایی , فرانسوی , آلمانی و ایتالیایی را میتواند ترجمه کند.
در عکاسی فیلتر های جدیدی اضافه شده اند که تنوع این فیلتر ها از قبل بیشتر شده است و تنوع در این بخش بیشتر شده است .
در قسمت اپ استور تغییرات زیادی داده شده است که کاربر میتواند راحت تر از قبل در این قسمت جستجو کند .
اپل قسمت مدیریت فایل را در iOS 11 اضافه کرده است که در سیستم عامل های قبلی این قابلیت وجود نداشت , این قسمت با نام Files قابل دسترسی است .
هم اکنون اپل موزیک بیشتر شبیه به شبکه های اجتماعی شده است کاربران دارای حساب کاربری هستند و میتوانند موزیک های خود را اشتراک دهند و تغییراتی در لیست پخش اعمال کنند.
حالت Do Not Disturb تغیراتی داده شده است که این قسمت در رانندگی فعال میشود که گویا عملکرد بهتری پیدا کرده است.
قسمت کش و فایل های زائدی که در حافظه ایجاد میشود در این آپدیت این امکن را به کاربر میدهد که چه فایلهایی را پاک کند یا نگهر دارد .
سرویس نقشه ی اپل هم تغییراتی داده شده است که مراکز خرید فروشگاه ها و بیمارستان هارا بصورت دقیق به کاربران نمایش میدهد.
سیستم عامل iOS 11 در گوشی های جدید اپل آآفون 8 و 8 پلاس و همچنین آیفون 10 نصب میشود ولی در گوشی های دیگر باید دانلود شود .فقط در انگلستان در روز سه شنبه این آپدیت قابل دریافت نیست .
منبع businessinsider