apple-expects-to-contribute-350b-to-us-economy-also-pays-38b-as-taxes-min
 

اپل در بخش تحقیق و توسعه ۳٫۴ میلیارد دلار در سال ۲۰۱۸ سرمایه گذاری می کند


طبق روال هر ساله ، شرکت اپل غول تکنولوژی امریکایی در طول سه ماهه اول سال 2018 سرمایه گذاری های خود در بخش های تحقیق و توسعه منتشر کرد و بیش از 3.4 میلیارد دلار در استخدام های جدید در جهت ابتکار و رشد شرکت در زمینه های تکنولوژی های پیشرفته که میتواند در رقابت برای اپل موثر باشند سرمایه گذاری کرده است . این میزان سرمایه گذاری نسبت به ماه دسامبر سال گذشته 410 میلیون دلار افزایش و نسبت به سه ماهه اول سال 2017 به میزان 536 میلیون دلار بوده است .

شرکت اپل هر ساله در بخش های تحقیق و توسعه و استخدام های جدید وابسته است ، تمرکز اصلی اپل با سرمایه گذاری های هر ساله خود در این بخش ها ، توسعه محصولات و بروز رسانی خدمات از استراتژی های مهم این شرکت در کسب و کار است . اگر میزان فعلی سرمایه گذاری در نظر گرفته شود ، شرکت بزرگ اپل تصمیم دارد بیش از 10 میلیارد دلار در بخش های توسعه و ابتکار در سال 2018 سرمایه گذاری کند . اپل برای نخستین بار 10 میلیارد دلار سرمایه گذاری را در سال 2016 انجام داد که این میزان 5 درصد از درآمد کلی این شرکت در آن سال بود .در مقایسه با سال های 2014 و 2015 شرکت اپل 3 درصد از درآمد خالص خود را در بخش های تحقیق و توسعه سرمایه گذاری کرد . افزایش سرمایه گذاری در تحقیق و توسعه ، نیازمند کار بر روی پروژه هایی است فراتر از پروژه های فعلی هستند . محدوده های مهم بخش تحقیق و توسعه مانند پیشرفت در تکنولوژی واقعیت افزوده است ، که در حال حاضر این تکنولوژی را می توان از طریق ARKit در محصولات اپل پیاده سازی کرد .

مدیر عامل شرکت اپل ، تیم کوک علاقه ی خود را نسبت به تکنولوژی واقعیت افزوده ابراز کرده است .

کوک گفت : من فناوری واقعیت افزوده AR را بصورت عمیق می بینم ، با فناوری AR میتوان به جای انزوا کشیدن انسان ها ، میتوانند توانایی هایی های انسانی خود را قوی تر کنند . من باور دارم که AR یک تکنولوژی بسیار عظیم و قوی ای خواهد بود ، ما زمان و هزینه زیادی برای تکنولوژی واقعیت افزوده می گذاریم و در این مسیر پیشرفت بسیار خوبی داشته ایم .

سایر سرمایه گذاری های اپل در پروژه ی تایتان است ، اپل در این پروژه سعی بر ساخت پلتفرم خودروی خودران را دارد . آنطور که به نظر می رسد تکمیل و توسعه این پروژه به روزهای پایانی خود می رسد و تبدیل به پروژه های کوچکتر می شود تا بتوانند به وسیله ی برنامه های نصب شده این پروژه را در خودروهای لکسوس آزمایش کنند. شرکت اپل به غیر از ابتکارات داخلی خود ، مشغول سرمایه گذاری های خارجی و ادغام دیگر شرکت ها می باشد ، هفته گذشته گزارشی از CFO منتشر شد که مشخص می کند شرکت اپل در سال 2017 تعداد 19 شرکت کوچک را خریداری کند .

در ماه دسامبر سال 2017 خبری منتشر شد که شرکت اپل با مبلغ نا مشخصی شرکت شازم را خریداری کرده است ، سایر خرید های گزارش شده شرکت اپل : شرکت استارتاپ Vrvana ، شرکت PowerbyProxi که در زمینه شارژ وایرلس فعالیت می کند و همچنین dark data را خریداری کرده است . اخیرا نیز اعلام شده است اپل شرکت پشتیبانی Buddybuild را در در ماه ژانویه خریداری کرده است .

منبع appleinsider