nvidia-min
 

انویدیا پشتیبانی از سیستم عامل های ۳۲ بیتی را متوقف خواهد کرد


شرکت انویدیا بزرگترین شرکت تولید کننده کارت های گرافیکی در جهان طی روز گذشته پشتیبانی کارت های گرافیکی خود از درایورهای مختلف را اعلام کرد ، مهم ترین بخش این خبر به پایان رسیدن پشتیبانی از سیستم عامل های 32 بیتی پس از انتشار ورژن 390 درایورهای انویدیا است . خبر دیگری که منتشر شده است انویدیا خبر از پایان پشتیبانی از کارت گرافیک های NVS 310 و NVS 315 که به طور مخصوص برای کاربردهای تجاری ساخته شده بود و همچنین پایان پشتیبانی از استرویو Quad buffered است که با انتشار درایورهای ورژن 396 به پایان می رسد .

طبق گزارشی که انویدیا منتشر کرده است ، درایورهایی که بعد از ورژن 390 دیگر در سیستم عامل های 32 بیتی ویندوز ، لینوکس و همچنین سیستم عمل هایی مخصوص FreeBSD نصب نخواهند شد و یا کار نخواهند کرد . همچنین آپدیت ها و بهینه سازی هایی که در آینده منتشر خواهند شد در ورژن های قدیمی تر اجرا و نصب نخواند شد . انویدیا می گوید رفع مشکلات امنیتی معمولی تا دسامبر سال 2019 برای نسخه های 390 و رفع مشکلات امنیتی بحرانی تا دسامبر سال 2021 انجام می شود . ظاهرا درایورهای نسخه 390 در ماه آینده منتشر می شوند ، همزمان با انتشار این خبر تعجب آور نیست که نسخه Game Ready ورژن 388.71 در اواسط هفته منتشر خواهد شد .کارت گرافیک های مدل NVS 310 و NVS 315 که به منظور کسب و کارهای تجاری به بازار عرضه شده است با استفاده از تراشه ی GF119 Fermi 2.0 که در کارت گرافیک جی فورس 510 است بهره مند شده اند . اما تغییر وضعیت پشتیبانی می تواند به این معنا باشد که کارت گرافیک های مخصوص بازی Fremi نیز در آینده به پایان پشستیبانی از این نوع کارت گرافیک ها انجام خواهد شد ، هرچند که این نوع کارت گرافیک ها مناسب اجرای بازی های روز نیستند . اما کاربرانی که از سیستم عامل های 32 بیتی استفاده میکنند باید برای دریافت پشتیبانی از شرکت انویدیا سیتم عامل های خود را به نسخه ی 64 بیتی تغییر دهند .

کارت گرافیک های NVS 310 و NVS 315 هرگر مناسب اجرای بازی های کامپیوتری نبوده اند ولی کاربرانی که از این مدل کارت گرافیک ها در مصارف تجاری بهره می برند نیاز دارند که تا این محصولات را آپدیت کنند تا دیگر نگرانی های امنیتی را نداشته باشند . همچنین نسخه های استریو که از ویژگی های Quad Buffered است که در تجسم سازی های حرفه سه بعدی کاربرد دارد به احتمال زیاد دیگر پشتیبانی نخواهند شد .


منبع techreport