dims-min
 

اندروید همانند IOS امن است


چندی پیش شرکت بزرگ گوگل چهارمین گزارش سالانه خود را در مورد امنیت سیستم عامل گوگل منتشر کرد ، علاقه مندان می توانند این گزارش را در قالب 56 صفحه مشاهده کنند . اما توجه داشته باشید که نکات مهمی که در این گزارش طولانی آمده است را برای شما آمده کردیم .

یادگیری ماشینی می تواند تاثیر بسیار زیادی را در امن کردن دستگاه هایی که به اندروید مجهز میباشند را ایجاد کند . شرکت گوگل در ماه می گوگل پلی پروتکت را منتشر کرد ، کاربرد آن برای امن کردن سرویس هایی است که در سیستم عامل اندروید ارائه شده است . گوگل با یادگیری ماشین توانسته است 60.3 درصد از برنامه های مضر در گوگل پلی استور را شناسایی کند ، شرکت گوگل انتظار دارد این رقم در آینده رو به افزایش باشد . شاید گاهی اندروید نسبت به آی او اس از امنیت کمتری برخوردار باشد ، برای برای اطمینان داشتن از این موضوع نگاهی به آمار و ارقام بدست آمده از امنیت اندروید میکنیم . در سال 2016 احتمال دانلود اپلیکیشن مضر 0.04 درصد بود که رقم بسیار ناچیزی است ، اما در سال 2017 این شرکت این رقم را توانست به 0.02 درصد برساند و این کاهش احتمال بسیار چشمگیر می باشد . در سال ۲۰۱۶ احتمال دانلود یک اپلیکیشن مضر ۰.۰۴ درصد بود که رقمی بسیار کوچک است. گوگل این رقم را در سال ۲۰۱۷ به ۰.۰۲ درصد کاهش داده که این تغییر واقعا چشم‌گیر است.

در حال حاضر دو میلیارد دستگاه اندرویدی موجود می باشد که به صورت فعال به وسیله کاربران مورد استفاده قرار گرفته است ، این موضوع که تمام این دو میلیارد دستگاه اندرویدی از آپدیت های امنیتی جدید اندروید بهره مند شده اند یک چالش بسیار بزرگ می باشد . " در سال 2017 شرکت گوگل توانست دستگاه های اندرویدی را که آپدیت های امنیتی را دریافت کرده اند به 30درصد افزایش دهد " اما مشکلات به طور کلی رفع نشده است ، شرکت گوگل در تلاش است این مشکل بر طرف کند .

بر اساس گزارشی از CNET : شرکت بزرگ گوگل در حال حاضر از امنیت سیستم عامل اندروید بسیار راضی می باشد . دیوید کلیردرماچر که رئیس بخش امنیت سیستم عامل اندروید می باشد می گوید : امنیت اندروید مانند رقیب خود IOS بسیار امن می باشد . گوگل افرادی را استخدام کرده است تا باگ های این سیستم عامل را پیدا کنند ، در واقع سیستم عامل اندروید متن باز است و هرکس بتواند باگ های این سیستم عامل را پیدا کند مبلغ زیادی را دریافت خواهد کرد . بر همین اساس تیم امنیتی گوگل مدعی است که سیستم عامل اندروید مانند IOS امن می باشد در حالی که سیستم عامل آی او اس متن باز نیست .

منبع engadget