bitcoin-falling-min
 

افت ارزش بیت کوین و اتریوم در بازار


با ارزهای دیجیتالی در بازار معامله های زیادی انجام می شود و ارزش این ارزها با افزایش ارزش زیادی همراه بود .ولی اخیرا ارزهای دیجیتالی با افت ارزش هر واحد در بازار مواجه شده است ، افت ارزش ارزهای دیجیتالی در بازار 2 رقمی بوده است . ارزش ارز دیجیتالی بیت کوین برای اولین بار در تاریخ 4 دسامبر سال گذشته با کاهش 15 درصدی به ارزش زیر 12 هزار دلار کاهش یافت . همچنین ارز دیجیتالی اتریوم با کاهش 20 درصدی همرا بود که با قیمت بالاتر از 1000 دلار معامله می شود و ارز دیجیتالی ریپل با کاهش ارزش 33 درصدی همراه بوده و با قیمت هرواحد 1.23 دلار در بازار معامله می شود .

اما دلیل این افت قیمت را کاهش ارزش ارزهای دیجیتالی پایه ، عنوان کرده اند . طبق گزارشی که از وب سایت Coinmarketcap.com بدست آمده است (این سایت جستجوگر قیمت ارزهای دیجیتالی است) ، ارز دیجیتالی Tether تنها ارزی است که در بین 100 ارز رمز پایه ای ، در 24 ساعت گذشته در خطر افت شدید قیمت نبوده است . ولی بیت کوین دقیقا از 16 دسامبر پس از گذشت یک ماه از بالاترین ارزش خود به 20 هزار دلار رسید ، ولی اخیرا ارزش این ارز کاهش بسیار زیادی داشته است . با اینکه ارز دیجیتالی بیت کوین کاهش شدیدی داشته است ارزهای دیجیتالی دیگر از جمله اتریوم ، ریپل و برخی دیگر از ارزهای دیجیتالی به مراتب اوضاع وخیم تری نسبت به بیت کوین داشته اند .

در جدول زیر 10 ارز دیجیتالی را با ارزش هایشان در بازار مشاهده می کنید ....


طبق آنچه که مشاهده می کنید ، دلیل افت شدید ارزش ارزهای دیجیتالی مشخص نمی باشد . گزارش بلومبرگ حاکی از آن بود که چین در حال آماده شدن برای جلوگیری از دسترسی کاربران داخلی که به اینترنت دسترسی دارند نتوانند تبادلات بین المللی با بیت کوین داشته باشند .این کشور در سال گذشته معاملات چینی و ICO را ممنوع کرد .

در طی هفته گذشته مشخص شد که حکومت مرکزی چین در تلاش است که بتوانند فعالیت های معدن چینی بیت کوین را در این کشور متوقف کنند ، طبق پیش بینی هایی که انجام شده است معدن فعالیت های بیت کوین در چین است . بسیاری از مراکز بزرگ معاملات بیت کوین با شنیدن این خبر تصمیم به فعالیت در دیگر کشورهای مرزی هستند ، اما با انتشار این خبر به بازار ارز دیجیتالی شوک بزگی را وارد کرد .

البته در این بین ، گمانه زنی های زیادی در مورد برنامه های کره جنوبی برای تنظیم و مدیریت بازارهای ارز دیجیتالی وجود دارد ، با این حال دولت کره جنوبی عنوان کرده است که برای ممنوعیت معاملات با ارز دیجیتالی بیت کوین و دیگر ارزهای دیجیتالی برنامه ای ندارد . البته این برای نخستین بار نیست که ارزش ارزهای دیجیتالی با افت روبه رو شده است ، ما در کریسمس نیز شاهد این کاهش ارزش بوده ایم . اما ممکن است این افت قیمت دوباره بهبود بخشد و شاهد بالا رفتن ارزش ارزهای دیجیتالی باشیم .

در واقع برخی از تحلیلگران پیش بینی میکنند که ارزهای دیجیتال در هفته های پیش رو با افزایش چشم گیری روبه رو خواهد شد چون سرمایه گذاران وال استریت پیش بینی می کنند پاداش های خود را از این بازار دریافت خواهند کرد .

منبع techcrunch