etr
 

ارز رمزنگاری شده اتریوم به 1000 دلار رسید


این روزها بازار پول های رمز نگاری شده بسیار گرم است ، معروف ترین پول رمز نگاری شده بیت کوین است که چندی بیش به قیمت 15000 دلار نیز رسیده بود . اما پول های رمزنگاری شده دیگری نیز هستند که پیشرفت چشم گیری داشته اند .در حال حاضر اتریوم به عنوان سومین پول رمزنگاری شده است که چندی پیش در رتبه دوم پول های رمزنگاری شده بود از دست داد و به رتبه ی سوم رسید ،قیمت اتریوم برای اولین بار از مرز 1000 دلار عبور کرد . با توجه به گزارشی که بدست آمده است ، در حال حاضر قیمت هر تریوم به 1,016 دلار رسیده است که ارزش این پول در بازار به بیش از 98.3 میلیارد دلار رسیده است .

اتریوم به عنوان برادر کوچکتر بیت کوین لقب گرفته بود ، در واقع اتریوم تفاوت بسیار زیادی با بیت کوین دارد . درحالی که بیت کوین یک پلتفرمی است که می توان با آن پرداخت ارز را انجام داد ولی اتریوم یک پلتفرمی است که برای پرداخت توسعه اپلیکیشن های موجود است . همین موضوع که اتریوم اپلیکیشن ها را پشتیبانی می کند آن را بسیار مهم و جذاب کرده است .در سال 2017 صدها پروژه وجود دارد که منابع مالی این پروژه ها به وسیله ی اتریوم تامین می شود .

مثل همیشه تقریبا غیر ممکن است دلایل افزایش ارزش اتریوم را بررسی کرد . در 31 دسامبر سال گذشته شبکه آزمایشی Casper توسط تیم توسعه دهنده اتریوم راه اندازی شد ، این شبکه به عنوان یک شبکه به روزرسانی و توزیع شونده است . علاوه بر این در طول چند هفته گذشته میزان مصرف پول های رمز نگاری شده بیشتر شده است و دربازار پول های رمز نگاری شده صعود چشم گیری را تجربه کرده اند، البته این میزان مصرف در تمام شبکه به یک میزان نیست در برخی از شبکه های مصرفی پول های رمز نگاری شده مصرف مدیریت می شود .اتریوم به تازگی به عنوان دومین ارز رمزنگاری شده از لحاظ ارزش در بازار و ارزش هر اتریوم در این رتبه بندی بعد از بیت کوین است . اما در روزهای اخیر ریپل (Ripple) با افزایش قیمتی که داشته است توانسته است ارز اتریوم را پشت سر بگذارد ، افزایش ارزش ارزرمزنگاری شده ریپل از 0.25 به 3.70 دلار رسیده است و ارزش کل ریپل در بازار 144.6 میلیارد دلار است . اما در حال حاضر بزرگترین ارز رمزنگاری شده در بازار بیت کوین است که با ارزشی تقریبا 15,027 دلار و با ارزش کلی 252.2 میلیارد دلار در بازار ارزش دارد . قیمت بیت کوین در 24 ساعت گذشته 1.7 درصد کاهش داشته است .

منبع mashable