۶۸۸۱۸۹۰۲۲-jpg-0-min
 

آموزش غیر فعال سازی ذخیره خودکار تصاویر در تلگرام


زمانی بود واتس اپ اپلیکیشن محبوبی برای کاربران بود ، اما از سال 2012 اپلیکیشن دیگری به نام تلگرام وارد دنیای مجازی شد . تلگرام امکانات بیشتر و بهتری در اختیار کاربران قرار داد ، امکاناتی که مانند آن را در دیگر اپلیکیشن ها ی اجتماعی نمی توانید یافت کنید . یکی از قابلیت های تلگرام که برای برخی از کاربران خوشایند نمی باشد قابلیت ذخیره سازی خودکار تصاویر در حافظه ی گوشی می باشد .

این قابلیت را می توان از کار انداخت و تصاویر به طور خودکار در حافظه ی گوشی شما ذخیره نشود در ادامه آموزش از کار انداختن این قابلیت را مشاهده خواهید کرد .

نحوه ی غیر فعال کردن ذخیره سازی عکس های تلگرام در گالری


اگر شما نمی خواهید عکس های تلگرام در گالری گوشی شما ذخیره شود فقط کافیست چند دستور عمل ساده زیر را انجام دهید .1 - اپلیکیشن تلگرام را باز کنید .

2 - بر روی سه خط افقی بالای سمت چپ اپلیکیش تلگرام ضربه بزنید .

3 - در پایین لیست گزینه تنظیمات (setting) را باز کنید .

4 - لیست باز شده را به سمت پایین اسکرول کنید و در قسمت پیام ها (Messages)

5- گزینه ی Save to gallery را به سمت چپ بکشید تا دکمه خاموش شود.با خاموش کردن این قابلیت برخلاف واتس اپ تصاویری که دانلود نشده اند به صورت تار قرار خواهند گرفت و شما باید روی آن ضربه بزنید تا دانلود شود . در ادامه اگر تصمیم به ذخیره سازی تصویر مورد نظر در گالری گوشی خود دارید کافیست سه نقطه ی بالا گوشه ی عکس را بزنید و گزینه ذخیره سازی در گالری(Save to gallary) را انتخاب کنید .

منبع makeuseof